Polstob
do 29 okt 2026
Net binnenKwartaalcijfers

Alphabet: omzet Google Cloud meer dan verdubbeld tot $30,7 mld.

De omzet steeg in het derde kwartaal 25% tot $127,6 mld.; de GAAP-winst per aandeel daalde tot $2,12, van $2,87, doordat aandelenbeleggingen omsloegen van winst naar een verlies van $8,7 mld. Het aandeel stond om 18.06 uur ET 10,62% lager in nabeurshandel waarin de koers nog bewoog.

Door AI vertaald uit het Engelse origineel. Lees het Engelse origineel

De kernstand 3e kwartaal 2026
  • Omzet127,6 mld. dollar +25% op jaarbasis; +25% tegen constante wisselkoersen, non-GAAP
  • Omzet Google Cloud30,7 mld. dollar +103% t.o.v. een jaar eerder
  • Verwaterde winst per aandeel (GAAP)2,12 dollar Was $2,87 een jaar eerder
  • Verlies op aandelenbeleggingen8,7 mld. dollar Drukte verwaterde winst per aandeel met $0,55
  • Aankopen van materiële vaste activa51,4 mld. dollar Was $24,0 mld. een jaar eerder

De omzet van Google Cloud steeg in het derde kwartaal, dat op 30 september 2026 eindigde, 103% tot $30,7 mld. ($30.709 mln.), van $15.157 mln. een jaar eerder, en het bedrijfsresultaat steeg tot $11.121 mln., van $3.594 mln., blijkt uit het resultatenbericht over het derde kwartaal van Alphabet, dat op 28 oktober om 16.01 uur ET (21.01 uur CET) bij de SEC werd ingediend. De totale omzet groeide 25% tot $127,6 mld., of 25% tegen constante wisselkoersen (non-GAAP), en het bedrijfsresultaat steeg 30% tot $40,6 mld., een marge van 31,8%. Volgens het bedrijf werd de groei van Google Cloud Platform aangevoerd door AI-infrastructuur voor bedrijven, AI-oplossingen voor bedrijven en kerndiensten, en droeg ook de verkoop van TPU-systemen bij aan de omzetgroei.

Omzet en bedrijfsresultaat van Alphabet per onderdeel (mln. dollar)
Onderdeel3e kwartaal 20253e kwartaal 2026
Omzet Google Search & other56.56763.350
Advertentieomzet YouTube10.26111.207
Omzet Google Services87.05296.302
Omzet Google Cloud15.15730.709
Bedrijfsresultaat Google Services33.52739.157
Bedrijfsresultaat Google Cloud3.59411.121
Bedrijfsverlies Other Bets-1.426-2.047
Activiteiten op niveau van Alphabet-4.467-7.655

Bron: Alphabet Q3 2026 results release (Form 8-K, Exhibit 99.1), Kwartaal tot en met 30 september 2026.

De nettowinst toerekenbaar aan gewone aandeelhouders daalde tot $26,2 mld., van $35,0 mld. een jaar eerder, en de verwaterde winst per aandeel (GAAP) tot $2,12, van $2,87. Het bericht specificeert de omslag onder het bedrijfsresultaat: overige baten (lasten) waren per saldo een last van $8.221 mln., tegen een winst van $12.759 mln. in het derde kwartaal van 2025. De grootste post was een verlies van $8.664 mln. op aandelenbeleggingen, tegen een winst van $10.734 mln. een jaar eerder. Alphabet meldde in een voetnoot dat dit verlies van $8,7 mld. de nettowinst met $6,7 mld. en de verwaterde winst per aandeel met $0,55 verlaagde, na verlaging van de belastinglast met $1,9 mld. De rentelasten stegen tot $967 mln., van $143 mln.

“We hadden een sterk kwartaal en zitten nu op een omzettempo van een half biljoen dollar op jaarbasis.”

Sundar Pichai, CEO van Google en Alphabet · sec.gov

Origineel: “We had a strong quarter and are now on a half-trillion dollar revenue run rate.”

Volgens het kasstroomoverzicht bedroegen de aankopen van materiële vaste activa in het kwartaal $51,4 mld., tegen $24,0 mld. een jaar eerder, en was de vrije kasstroom (non-GAAP) negatief, met $9,1 mld. Alphabet haalde netto $4,3 mld. op met 12 mln. A-aandelen en $8,1 mld. met 24 mln. C-aandelen via het at-the-market-programma, waaronder per 30 september nog $27,6 mld. beschikbaar was, en $28,7 mld. met niet-gedekte senior obligaties. Het bedrijf kocht in het kwartaal geen eigen aandelen in, tegen $11,5 mld. een jaar eerder. De langlopende schulden bedroegen per 30 september $125,1 mld., tegen $46,5 mld. eind 2025. Het bericht geeft geen financiële prognose.

Het aandeel Alphabet stond op 28 oktober om 18.06 uur ET (23.06 uur CET) 10,62% lager op $290,38 in nabeurshandel waarin de koers nog bewoog, volgens Nasdaq.com, na een slot dat 1,34% hoger lag, op $324,89. Volgens Reuters daalde het aandeel nadat Alphabet de verwachtingen van analisten voor winst en omzet niet had gehaald en de AI-uitgaven het verbranden van kasmiddelen hadden versneld.

Nasdaq.com vermeldt voor het kwartaal een consensus van $2,94 op basis van 14 schattingen, maar die is niet vergelijkbaar met het GAAP-cijfer van $2,12: de site vermeldt voor het junikwartaal $9,11, het GAAP-cijfer van Alphabet inclusief beleggingswinsten, tegen een consensus van $2,88, wat erop wijst dat de schattingen zulke winsten en verliezen buiten beschouwing laten. Alphabet rapporteert geen gecorrigeerde winst per aandeel; Reuters zette dat cijfer op $2,67, tegen een doel van $3,02 op Wall Street. De omzet van $127,6 mld. lag boven de prognose van $127,22 mld. op Investing.com, maar onder de LSEG-schatting van $128,2 mld. die Reuters aanhaalde.