Polstob
za 24 okt 2026
Wordt bijgewerktKwartaalcijfers

Enkelvoudige winst Kotak Mahindra Bank 29% hoger op ₹4.212 crore in 2e kwartaal; marge versmalt

De netto renteopbrengsten stegen met 16% ten opzichte van een jaar eerder tot ₹8.459 crore; de netto rentemarge zakte tot 4,31%, van 4,54% een jaar eerder en 4,53% in het eerste kwartaal, volgens de bank grotendeels door het aantrekken van FCNR(B)-deposito's.

Door AI vertaald uit het Engelse origineel. Lees het Engelse origineel

De kernstand 2e kwartaal boekjaar 2027
  • Winst na belastingen, enkelvoudig4.212 crore roepie ₹3.253 crore in 2e kwartaal boekjaar 2026
  • Winst na belastingen, geconsolideerd5.645 crore roepie ₹4.468 crore in 2e kwartaal boekjaar 2026
  • Netto renteopbrengsten, enkelvoudig8.459 crore roepie ₹7.311 crore in 2e kwartaal boekjaar 2026
  • Netto rentemarge, enkelvoudig4,31 % 4,54% in 2e kwartaal boekjaar 2026
  • Kredietkosten (op jaarbasis), enkelvoudig0,35 % 0,79% in 2e kwartaal boekjaar 2026
Enkelvoudige balans, t.o.v. een jaar eerder (₹ crore)
Onderdelen30 september 202630 september 2025Verandering
Netto kredietverlening577.295 crore roepie462.688 crore roepie+24,8%
Totale deposito's aan het einde van de periode651.491 crore roepie528.776 crore roepie+23,2%
Klantactiva (kredietverlening incl. IBPC en BRDS, plus kredietsubstituten)626.801 crore roepie509.399 crore roepie+23,0%

Bron: Kotak Mahindra Bank media release, 24 October 2026, 30 september 2026.

De enkelvoudige winst na belastingen van Kotak Mahindra Bank steeg in het tweede kwartaal van boekjaar 2027, dat eindigde op 30 september 2026, met 29% tot ₹4.212 crore, van ₹3.253 crore een jaar eerder, en met 2% ten opzichte van ₹4.123 crore in het eerste kwartaal, blijkt uit het persbericht van 24 oktober 2026. De geconsolideerde winst na belastingen bedroeg ₹5.645 crore, 26% meer dan de ₹4.468 crore een jaar eerder. De enkelvoudige operationele winst steeg met 21% tot ₹6.382 crore, van ₹5.268 crore. De voorzieningen daalden met 15% tot ₹803 crore, van ₹947 crore, en de kredietkosten op jaarbasis bedroegen 0,35%, tegen 0,79% een jaar eerder en 0,46% in het eerste kwartaal.

In het kwartaal trok de bank volgens het persbericht ongeveer ₹55.344 crore aan FCNR(B)-deposito's aan en verstrekte het via de internationale vestigingen ongeveer ₹16.110 crore aan leningen. De enkelvoudige netto renteopbrengsten stegen met 16% tot ₹8.459 crore, van ₹7.311 crore een jaar eerder. De netto rentemarge bedroeg 4,31%, tegen 4,54% een jaar eerder en 4,53% in het eerste kwartaal; volgens het persbericht kwam die daling grotendeels door het aantrekken van FCNR(B)-deposito's in het kwartaal.

De totale deposito's aan het einde van de periode groeiden met 23% ten opzichte van een jaar eerder, of met 13% exclusief FCNR(B)-deposito's. De CASA-ratio bedroeg per 30 september 2026 38,2%, tegen 42,3% een jaar eerder; volgens de bank weerspiegelt dat de grotere basis van termijndeposito's door de instroom van FCNR(B)-deposito's. Exclusief die deposito's bedroeg de ratio 41,8%. De netto kredietverlening steeg met 25%. Exclusief leningen tegen FCNR(B)-deposito's en de leningenportefeuille die is overgenomen van Kotak Mahindra Investments Ltd (KMIL) groeide de netto kredietverlening met 19%.

Winst na belastingen van de bank en de belangrijkste dochterondernemingen (₹ crore)
Onderneming2e kwartaal boekjaar 20272e kwartaal boekjaar 20261e kwartaal boekjaar 2027
Kotak Mahindra Bank4.2123.2534.123
Kotak Securities348345533
Kotak Asset Management & Trustee Company287258399
Kotak Mahindra Prime251246354
Kotak Mahindra Life Insurance19849336
Kotak Mahindra Investments135120113
Kotak Alternate Asset Managers87104126
Kotak Mahindra Capital806089

Bron: Kotak Mahindra Bank media release, 24 October 2026, 2e kw. bj. 2027, 2e kw. bj. 2026 en 1e kw. bj. 2027. Zoals vermeld in het persbericht; volgens het persbericht kunnen totalen door afronding afwijken.

De nieuwe probleemleningen (slippages) daalden met 24% tot ₹1.230 crore, van ₹1.629 crore een jaar eerder. De bruto NPA's bedroegen per 30 september 2026 1,04% en de netto NPA's 0,24%, tegen 1,39% en 0,32% een jaar eerder, en de dekkingsgraad van voorzieningen was 78%, tegen 77%. De enkelvoudige kapitaalratio onder Basel III bedroeg 21,9%, met een CET1-ratio van 21,4%.

De raad van bestuur keurde de niet-gecontroleerde enkelvoudige en geconsolideerde resultaten op 24 oktober 2026 goed. In dezelfde vergadering benoemde de raad Anup Kumar Saha, nu voltijds bestuurder (whole-time director), tot algemeen directeur (managing director) en CEO voor drie jaar vanaf 1 januari 2027, onder voorbehoud van goedkeuring door de aandeelhouders; de Reserve Bank of India keurde de benoeming goed bij brief van 30 september 2026, blijkt uit een afzonderlijke melding. Het persbericht bevat geen financiële prognose.

Bronnen
  1. Kotak Mahindra Bank Ltd, media release 'Kotak Mahindra Bank Announces Results' (NSE filing), 24 okt 2026, 09:56 CEST
  2. Kotak Mahindra Bank Ltd, 'Appointment / Re-appointment of Directors' (NSE filing), 24 okt 2026, 12:12 CEST
AI-gegenereerdDoor AI gegenereerd op basis van de bovenstaande bronnen en vóór publicatie daaraan getoetst. Over Polstob · Fout melden